Alkmaarse VVD wil Europese School naar de stad halen

De Alkmaarse VVD zou de Europese School graag naar onze gemeente willen halen. De onderwijsinstelling vertrekt namelijk noodgedwongen uit Bergen en is op zoek naar een nieuwe geschikte locatie. Wij zijn van mening dat de mogelijke komst van de Europese School een toevoeging is in onze gemeente.

Alkmaar heeft veel verschillende bedrijven met een internationaal karakter en er wonen diverse expats in Alkmaar en omgeving. Daardoor is een Europese School een goede toevoeging van het aanbod en zal de mogelijke komst kunnen leiden tot meer bedrijven en expats in Alkmaar en omgeving.  Wij hopen dan ook van harte dat de Europese School voor Alkmaar kiest.

Om die wens kracht bij te zetten hebben we de onderstaande vragen bij het College ingediend. 

Vraag 1: Bent u het met de VVD eens dat de komst van de Europese School een toevoeging is voor onze stad?

Vraag 2: Bent u bereid om actief in gesprek te gaan met het bestuur van de Europese School?

Vraag 3: Heeft u al locaties in gedachten? Welke kenmerken moet de locatie hebben om een serieuze kans te maken? 

Vraag 4: Is er een huidig schoolgebouw die geschikt zou kunnen zijn voor de komst van de Europese School met het oog op teruglopende leerlingenaantallen in bepaalde sectoren?

Vraag 5: Is het college bereid om alles in het werk te stellen om de komst van de Europese School te realiseren?